opslag
  • Tot 132 en 72 TB opslagruimte: Beelink ME Pro met Ryzen AI 9 HX 470 gepresenteerd

    Minder dan een maand geleden heeft Beelink de ME-Pro-NAS-systemen met de Ryzen AI 9 HX 370 uit de Strix Point-serie geïntroduceerd. Vandaag brengt de fabrikant vernieuwde modellen op de markt met de Ryzen AI 9 HX 470 (Gorgon Point), die echter slechts enkele kleine verbeteringen met zich meebrengt en als een vernieuwing fungeert. Er zijn nog steeds twee versies van de ME Pro beschikbaar: een variant met 2 sleuven en een variant met 4 sleuven... [meer]


  • TrendForce: productiekost iPhone 18 is 38% hoger dan voorganger door geheugenschaarste

    Zoals alle smartphonefabrikanten ondervindt ook Apple de impact van de geheugenschaarste op zijn productie. Volgens schattingen van TrendForce is de bill of materials, de kostprijs van de onderdelen, van de iPhone 18 Pro 256 GB met zo'n 38% de lucht ingegaan ten opzichte van de iPhone 17 Pro. Deze toename zou voornamelijk te wijten zijn aan de aanzienlijk hoge geheugenprijzen. Waar het geheugen doorgaans goed is voor ongeveer 10% van de totale... [meer]


  • Seagate Exos 32 TB Review. Dit is het neusje van de zalm onder de harde schijven

    Er worden niet meer zulke grote stappen gezet als in het verleden, maar er komen nog regelmatig nieuwe harde schijven met grotere capaciteiten op de markt, zoals de Seagate Exos M 32 TB die we in deze review bekijken. Deze schijf heeft de grootste capaciteit die op dit moment in de markt wordt aangeboden. Er hangt een zeer stevig prijskaartje aan, maar desondanks staan we in deze review stil bij dit technische hoogstandje. Als je hem zo... [meer]


  • MacBook Air: Apple kampt ondanks flinke prijsstijging met tekorten

    De aanhoudende geheugencrisis zorgt voor tekorten van de MacBook Air. Bloomberg-journalist Mark Gurman heeft namelijk van retailers te horen gekregen dat leveringen van de populairste Mac "meer vertraging hebben opgelopen dan ze zich ooit kunnen herinneren". Opmerkelijk, aangezien de techgigant eind juni een prijsstijging van meer dan 200 euro doorvoerde voor het instapmodel. Gurman stelt dat de geheugentekorten naast de minder populaire Mac... [meer]


  • Xbox gooit prijzen van Series X/S-consoles met tot 200 euro omhoog

    Microsoft heeft de prijzen van de Xbox Series X/S verhoogd. Het bedrijf kondigde eind juni al aan dat er begin augustus een stijging van kracht ging gaan, maar gaf toen nog geen details prijs over de europrijzen. Die blijken best hard getroffen te zijn. Zo zei Microsoft enkele weken geleden in een blogpost dat de prijzen met 100 dollar omhoog gingen voor de modellen met 512 GB opslag, gevolgd door 150 dollar voor de 1TB-apparaten. De Europese... [meer]


  • QNAP brengt TS-262A en TS-462A NAS-systemen uit voor thuisgebruik en MKB

    QNAP heeft zijn nieuwe TS-262A en TS-462A NAS-systemen aangekondigd. De modellen zijn gericht op thuisgebruikers, contentmakers en kleine bedrijven die op zoek zijn naar een centrale opslagoplossing met ondersteuning voor AI-functies, snelle netwerkverbindingen en hybride cloudopslag. De grootste verschillen tussen beide modellen zijn het aantal schijfsleuven: de TS-262A biedt plaats aan twee 3,5-inch schijven, terwijl de TS-462A ruimte heeft... [meer]


  • OWC brengt snelle Thunderbolt 5 RAID-opslag uit met snelheden tot 6,6 GB/s

    Other World Computing (OWC) heeft de Express 4M2 Ultra officieel uitgebracht als kant-en-klare opslagoplossing voor professionele gebruikers. De externe RAID-behuizing maakt gebruik van Thunderbolt 5, biedt plaats aan vier NVMe-ssd's en haalt overdrachtssnelheden tot 6.622 MB/s. OWC richt zich daarmee op videomakers, fotografen en VFX-professionals die werken met grote 8K- en 12K-projecten. De Express 4M2 Ultra was eerder al aangekondigd... [meer]


  • TrendForce: SSD's worden goedkoper tweede helft 2027 vanwege overaanbod

    De geheugenmarkt staat onder druk. Naast dram voor werkgeheugen zorgt de torenhoge vraag naar AI-rekenkracht er ook voor dat nandflash voor ssd's schaars en dus ook duur is. Volgens TrendForce is er beterschap in zicht, al zullen we hier wel nog enige tijd op moeten wachten. Zo verwacht de marktanalist dat de nandflashmarkt in 2026 een tekort van 4 à 5 procent zal vertonen, wat zal leiden tot aanhoudende tekorten. De balans tussen vraag en... [meer]


  • Smartphonemarkt op laagste punt in 13 jaar tijd, recordmarktaandeel voor Apple

    Wereldwijd hebben fabrikanten 11% minder smartphones geleverd in het tweede kwartaal van dit jaar in vergelijking met hetzelfde kwartaal in 2025. Dat blijkt uit cijfers van Counterpoint Research. De marktonderzoeker deelt geen exacte hoeveelheid, maar zegt dat het om het laagste punt gaat sinds 2013. De oorzaak van de daling is vooral te wijten aan de torenhoge prijzen van geheugen en opslag. Ook de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten... [meer]


  • Tot 28 GB/s: Samsung start massaproductie van eerste PCIe 6.0-SSD

    Samsung heeft de massaproductie opgestart van de PM1763. Dat is de eerste pcie 6.0-gebaseerde ssd van de Zuid-Koreaanse bedrijf. Dit model is gericht op de enterprisemarkt, met AI en andere HPC-workloads als bedoelde toepassingen. De precieze releasedatum is nog niet bekend. De PM1763 combineert Samsungs v-nandgeheugen van de negende generatie met een nieuwe controller op basis van 4nm. Dat moet sequentiële lees- en schrijfsnelheden opleveren... [meer]


  • Microsoft fixt bug waardoor Windows 11 meer dan 500 GB in beslag kan nemen

    Er zit een bug in Windows 11 waardoor het besturingssysteem meer opslag in beslag neemt dan nodig is. In bepaalde gevallen kan dit oplopen tot meer dan 500 GB. Microsoft heeft het probleem bevestigt en brengt binnenkort een fix uit. De techgigant schrijft in de patchnotes van Preview-update KB5095093 dat de update het gebruik van de schijfruimte voor het bestand CapabilityAccessManager.db-wal verbetert, zonder in detail te treden. Dit bestand... [meer]


  • 'Samsung werkt aan goedkopere 990-SSD met QLC en zonder DRAM-cache'

    Samsung heeft een nieuwe ssd uit de 990-serie op de planning staan. De Zuid-Koreaanse plaatste namelijk voorbarig de productpagina online van de 990, zonder het Evo (Plus)- of Pro-achtervoegsel van de bestaande modellen. Op basis van de specificaties lijkt dit model geen dram-cache te hebben en qlc-geheugen te bevatten, wat voor een aantrekkelijkere prijs moet zorgen. De releasedatum en adviesprijs zijn nog niet bekend.{nozuna... [meer]


  • Duurste PlayStation ooit? Productiekost PS6 geschat op bijna 1.000 dollar

    Slecht nieuws voor wie geïnteresseerd is in de PlayStation 6. Volgens de doorgaans goed geïnformeerde leaker Kepler is de kostprijs van alle benodigde componenten, de zogenaamde bill of materials, met 200 dollar gestegen ten opzichte van eind maart. Toen gaf Kepler nog een schatting van 760 dollar, wat wijst op een huidige kostprijs van 960 dollar. Dit bedrag heeft betrekking tot het basismodel zonder schijflezer, met 1 TB pcie 5.0-ssd-opslag... [meer]


  • Samsung verdubbelt snelheid smartphoneopslag met UFS 5.0

    Samsung heeft de ontwikkeling van Universal Flash Storage 5.0 aangekondigd, een type opslag dat voornamelijk in smartphones wordt toegepast. De nieuwste versie van ufs brengt grote beloftes met zich mee ten opzichte van de vorige generatie. De massaproductie staat gepland voor het vierde kwartaal van dit jaar. De eerste toestellen met deze technologie komen waarschijnlijk pas op de markt in 2027.{nozuna... [meer]


  • SanDisk Optimus GX Pro 850P 8TB-SSD voor PS5 kost vijf keer zoveel als de console zelf

    SanDisk heeft de Optimus GX Pro 850P-serie ssd's geïntroduceerd. Het P-achtervoegsel verwijst naar de officiële PlayStation 5 (Pro)-licentie, wat wil zeggen dat ze gegarandeerd geschikt zijn voor gebruik in de console. Het lijkt om een rebrand te gaan van de WD_Black SN850P, die naast een nieuwe heatsink vergezeld gaat van een flink prijskaartje. SanDisk kondigde begin dit jaar aan dat de merknamen WD_Black en WD Blue plaats gingen maken... [meer]


  • PCIe 5.0-SSD voor aantrekkelijke prijs: Kioxia verdubbelt capaciteit van Exceria G3

    Kioxia introduceert een 4TB-variant van de bestaande Exceria G3-serie ssd's. Deze productlijn combineert qlc-nandgeheugen met een pcie 5.0 x4-interface, wat een aantrekkelijke prijs-kwaliteitsverhouding moet opleveren. De Exceria G3 4 TB behaalt volgens Kioxia dezelfde sequentiële lees- en schrijfsnelheden als het 2TB-model: 10.000 en 9.600 MB/s. De willekeurige leesprestaties van het nieuwe model zijn met 1,45 miljoen iops wel iets lager dan... [meer]


  • QNAP maakt het beheer van zakelijke opslag nog makkelijker en netwerken veiliger

    Behalve consumentgerichte producten toont QNAP op de Computex ook een groot assortiment producten voor de zakelijke markt. Veel bedrijven en organisaties heroverwegen op dit moment hun cloudstrategie en kiezen ervoor om data zelf op te slaan. QNAP biedt hiervoor een groot aantal oplossingen, die zich kenmerken door hun veelzijdigheid en eenvoud.{nozuna nzimagefromgallery}28ddbaf4-5ed8-11f1-bcaa-000c2932240f 19{/nozuna nzimagefromgallery} Op de... [meer]


  • Lexar verdubbelt capaciteit van NM1090 Pro PCIe 5.0-SSD tot 8 TB

    Lexar brengt tijdens COMPUTEX 2026 een nieuwe versie uit van zijn NM1090 Pro. Waar deze pcie 5.0 x4-gebaseerde nvme-ssd tot dusver beperkt was tot een capaciteit van 4 TB, komt het Chinese merk nu met een 8TB-uitvoering. De releasesdatum en adviesprijs zijn nog niet bekend. De prijs zal niet mals zijn, aangezien de 4TB-versie momenteel minstens 500 euro kost. De dubbele capaciteit gaar naar verwachting meer dan dubbel zoveel kosten.{nozuna... [meer]


  • Anker SOLIX S2000 richt zich op thuisback-up met 2.010Wh capaciteit en 35 uur koelkastondersteuning

    Anker SOLIX heeft met de S2000 een nieuwe draagbare powerstation aangekondigd, bedoeld voor thuisback-up en noodstroomtoepassingen. Het model is het eerste product binnen de nieuwe S-Series en combineert een capaciteit van 2.010Wh met een AC-uitgangsvermogen van 1.500W, gericht op het voeden van huishoudelijke apparaten en kleinere elektronica tijdens stroomuitval.{nozuna nzimagefromgallery}b3b4ff6b-554b-11f1-bcaa-000c2932240f 1{/nozuna... [meer]


  • Google beperkt gratis opslag voor nieuwe accounts zonder telefoonnummer

    Google lijkt het gratis opslagvolume voor nieuwe accounts aan te passen. Nieuwe gebruikers krijgen zonder gekoppeld telefoonnummer voortaan nog maar 5 GB gratis opslagruimte voor diensten zoals Gmail, Google Drive en Google Foto’s. Pas na verificatie via een telefoonnummer wordt het volledige gratis opslagvolume van 15 GB beschikbaar gemaakt.{nozuna nzgallery}87e47d50-11f8-11ef-88a5-000c29322405{/nozuna nzgallery} Jarenlang bood Google... [meer]


  • Asus ROG Strix Aiolos: externe SSD-behuizing met 20 Gbps voor 70 euro

    Met de ROG Strix Aiolos brengt Asus zijn nieuwste externe ssd-behuizing uit. Als deel van het ROG-merk is dit nieuwe model vooral gericht op gamers en creatieve professionals. De behuizing ondersteunt overdrachtssnelheden tot 20 Gbps via usb-c 3.2 Gen 2x2 en is daarom geschikt voor de snelle uitwisseling van grote hoeveelheden gegevens, zoals gamebibliotheken of zware mediabestanden. De ROG Strix Aiolos kost 70 euro en is nu verkrijgbaar. De... [meer]


  • Externe SSD-behuizing met USB4 en piepkleine fan bij Asus ProArt

    Asus heeft de ProArt PA40SU aangekondigd, een externe ssd-behuizing die bedoeld is voor wie snelle opslag vereist in een strakke en draagbare vormfactor. Hij wordt in mei verwacht in de Benelux, de adviesprijs is nog niet bekend. De ProArt PA40SU beschikt over een ingebouwde fan met vier niveaus, die de temperaturen van nvme-ssd's onder controle moet houden bij langdurige workloads. De behuizing ondersteunt ssd's met het m.2 2280-, 2260- en... [meer]


  • Nieuwe Windows 11-build versnelt opslagmenu en schrapt oude FAT32-limiet

    Microsoft heeft een nieuwe Windows 11 Insider Preview-build uitgebracht met een aantal praktische verbeteringen voor opslagbeheer. De update versnelt het laden van opslaginstellingen en maakt tegelijk een einde aan de oude FAT32-formatteerlimiet van 32 GB, een beperking die al decennialang in Windows aanwezig was.{nozuna nzimagefromgallery}0b3ef403-3c8e-11f1-8b63-000c2932240f 1{/nozuna nzimagefromgallery} Een van de opvallendste wijzigingen... [meer]


  • TrendForce: DRAM- en NAND-prijzen blijven stijgen door vraag naar AI-rekenkracht

    TrendForce heeft zijn bevindingen gedeeld met betrekking tot de dram- en nandflash-markt van het afgelopen en huidige kwartaal. De markanalist stelt dat de prijzen voor beide geheugenproducten niet alleen begin dit jaar aanzienlijk zijn toegenomen, maar ook verder blijven stijgen in het tweede kwartaal. Dit is te wijten aan de aanhoudende torenhoge vraag naar AI-rekenkracht voor datacenters. De grote geheugenfabrikanten, waaronder Samsung,... [meer]


  • Toshiba begint sampling nearline SMR-HDD's van 30 à 34 TB

    Toshiba heeft de M12-serie harde schijven aangekondigd. Deze 3,5-inch nearline hdd's zijn bedoeld voor hyperscalers en cloudproviders. De Japanse fabrikant samplet momenteel Shingled Magnetic Recording-varianten (SMR) aan partners, gevolgd door varianten op basis van Conventional Magnetic Recording (CMR) in het derde kwartaal van 2026. De M12 is de eerste nearline hdd van het merk op basis van glazen substraten. Dat verhoogt de levensduur en... [meer]


  • Samsung kiest RISC-V boven Arm voor controller van nieuwe PCIe 5.0 QLC-SSD

    Samsung heeft recent met de BM9K1 zijn nieuwste pcie 5.0-ssd getoond. Opvallende features omvatten het gebruik van qlc-nandgeheugen en een controller die gebaseerd is op de RISC-V-architectuur. Die maken doorgaans gebruik van Arm-cores. De ssd is bedoeld voor "persoonlijke AI", het lokaal uitvoeren van AI-workloads op desktops en pc's, en wordt verwacht in 2027. Het is niet duidelijk hoeveel hij gaat kosten.{nozuna... [meer]


  • Tot tien SATA-SSD's en AMD Ryzen Pro 7000-CPU in 1U-rackmount van QNAP

    QNAP heeft met de TS-h1077AFU zijn nieuwste nas-systeem aangekondigd. Dit model is bedoeld voor wie een krachtige opslagoplossing zoekt voor sata-ssd's, met een compact formaat. Zo past hij in een 1U-rackmount (582 x 430 x 44 mm). Het systeem is nu beschikbaar, de adviesprijs is niet bekend. De TS-h1077AFU combineert het ZFS-gebaseerde QuTS hero-besturingssysteem met een AMD Ryzen Pro 7000-processor (8c/16t) en vier ddr5-udimms, met een... [meer]


  • Valve waarschuwt voor tekorten Steam Deck OLED wegens geheugenschaarste

    Valve heeft problemen om de Steam Deck Oled voorradig te houden. De fabrikant waarschuwt op zijn website voor tijdelijke voorraadbreuken in sommige regio's vanwege tekorten aan werkgeheugen en opslag. Valve bevestigde eind vorig jaar dat het is gestopt met de productie van het goedkopere lcd-model, waardoor de oled-variant de enige beschikbare optie is.{nozuna nzimagefromgallery}083ee060-7f36-11ee-88a5-000c29322405 0{/nozuna... [meer]


  • Bloomberg: Sony overweegt uitstel PlayStation 6 naar 2028 of 2029

    Sony overweegt om de marktintroductie van de next-gen PlayStation uit te stellen naar 2028 of zelfs 2029. Dat stelt Bloomberg op basis van "bronnen die bekend zijn met de denkwijze van het bedrijf". Eind vorig jaar deden er al geruchten de ronde over een potentieel uitstel van zowel de volgende next-gen PlayStation als Xbox, al werd toen geen concreet tijdsvenster genoemd. De oorzaak is niet ver te zoeken: de aanzienlijk gestegen... [meer]


  • TrendForce: DRAM tot dubbel zo duur in begin 2026, NAND stijgt met de helft

    TrendForce heeft zijn bevindingen gedeeld met betrekking tot de dram- en nandflashmarkt van het huidige en afgelopen kwartaal. In nasleep van de aanhoudende hoge vraag naar rekenkracht voor AI- en datacentertoepassingen heeft de marktonderzoeker zijn voorspellingen voor het huidige kwartaal bijgesteld, wat een somber uitzicht schetst.{nozuna nzimagefromgallery}d6058a7c-007b-11f1-8b63-000c2932240f 0{/nozuna nzimagefromgallery} Zo stelt... [meer]


  • Netacs eerste PCIe 5.0-SSD gaat tot 14 GB/s, binnenkort beschikbaar

    Netac gaat met de NV150HK binnenkort zijn eerste pcie 5.0-gebaseerde nvme 2.0-ssd uitbrengen. De fabrikant combineert de SM2508-controller van Silicon Motion met onafhankelijke dram- en slc-cache, alsook een heatsink. De NV150HK komt in capaciteiten van 1, 2 en 4 TB. De adviesprijzen zijn nog niet bekend. De Britse tak van Amazon wijst op grofweg 150, 300 en 415 euro.{nozuna nzdoubleimagefromgallery}891b1eaf-f53b-11f0-8b63-000c2932240f 1... [meer]


  • Nieuwste vlaggenschip-SSD met PCIe 5.0 van MSI bereikt 14 GB/s

    MSI heeft tijdens de CES zijn nieuwste topmodel pcie 5.0-ssd laten zien. De Spatium M571 DLP maakt gebruik van een Phison E28-controller en 218-laags nandflashgeheugen. MSI heeft nog geen details onthuld met betrekking tot prijs of releasedata. De Spatium M571 DLP gebruikt de m.2 2280-vormfactor en komt in capaciteiten van 1, 2 en 4 TB. MSI claimt maximale sequentiële lees- en schrijfsnelheden van respectievelijk 14.000 en 11.000 MB/s. Het... [meer]


  • Micron claimt eerste M.2 2230-SSD met capaciteit van 4 TB dankzij QLC-NANDs

    Micron heeft de 3610-serie ssd's aangekondigd. Deze pcie 5.0-modellen maken gebruik van Microns G9 qlc-nandflashgeheugen, waardoor voor het eerst een capaciteit van 4 TB mogelijk is in de m.2 2230-vormfactor. Dit piepkleine formaat was tot dusver beperkt tot 2 TB. Dat moet goed van pas komen in ultracompacte apparaten zoals gaminghandhelds. De fabrikant samplet de ssd's momenteel aan zijn partners. De prijzen of releasedata zijn nog niet... [meer]


  • Sandisk hernoemt WD_Black- en WD Blue-SSD's naar Optimus

    Sandisk introduceert op de Consumer Electronics Show 2026 de nieuwe naam voor zijn interne ssd's. Het bestaande WD_Black en WD Blue maakt plaats voor Optimus, Optimus GX en Optimus GX Pro. Concrete producten komen voorlopig niet aan bod. De reguliere Optimus-lijn moet een balans tussen snelheid en betaalbaarheid bieden. Dit wordt de vervanger van het merk WD Blue, met producten zoals de SN5100. Optimus GX moet vervolgens "gaming zonder... [meer]


  • 'Asus waarschuwt partners voor duurdere hardware in 2026 wegens DRAM en NAND'

    Asus heeft zijn partners op de hoogte gebracht van prijsstijgingen in begin 2026, aldus DigiTimes. De krant heeft namelijk een brief te pakken gekregen die het bedrijf naar verschillende partners en klanten zou hebben verstuurd. De maatregel is vooral te wijten aan schaars werkgeheugen en opslag. Volgens een vertaling van de brief, gedeeld door VideoCardz, heeft Asus net zoals vele andere techbedrijven te kampen met aanzienlijk duurder dram-... [meer]


  • MLID: Samsung stopt met productie SATA-SSD's wegens lage winstmarge – Update

    Samsung gaat zijn productie van sata-ssd's terugschroeven en in de loop van de komende jaren stopzetten. Dat zegt de YouTuber Moore's Law Is Dead op basis van bronnen. De Zuid-Koreaanse fabrikant zou dat doen vanwege de lage winstgevendheid van de oudere technologie. Er wordt een negatieve impact verwacht op de prijzen van alle ssd-opslag. Volgens Tom van MLID zou de aankondiging in de loop van januari plaatsvinden. Op de korte termijn zou... [meer]


  • Kioxia Exceria G3: voordelige PCIe 5.0-SSD dankzij QLC-NAND

    Kioxia heeft de Exceria G3 aangekondigd, een nvme-ssd met een pcie 5.0 x4-interface. De fabrikant maakt gebruik van qlc-nandgeheugen, wat moderne prestaties zonder een hoog prijskaartje moet mogelijk maken. De nieuwe ssd-serie komt "waarschijnlijk" deze maand nog uit, de adviesprijs is niet bekend.{nozuna nzimagefromgallery}9bdf1b6b-d9b9-11f0-8b63-000c2932240f 0{/nozuna nzimagefromgallery} De Exceria G3 gebruikt de m.2 2280-vormfactor en komt... [meer]


  • PCIe 5.0-SSD met snelheden tot 14.900 MB/s bij Kioxia

    Kioxia heeft met de Exceria Pro G2 zijn nieuwste m.2-ssd aangekondigd. Dit pcie 5.0-model beschikt over BiCS Flash TLC 3D-flashgeheugen en moet snelheden tot 14.900 MB/s kunnen bereiken. De fabrikant zegt dat de release gepland staat voor het laatste kwartaal van het jaar, ofwel deze maand nog, maar deelt geen exacte datum of adviesprijzen.{nozuna nzimagefromgallery}399f9433-d5be-11f0-8b63-000c2932240f 1{/nozuna nzimagefromgallery} De Exceria... [meer]


  • Micron stopt met SSD- en RAM-consumentenmerk Crucial, focus gaat naar AI

    Micron gaat stoppen met zijn dochtermerk Crucial, dat ssd's en werkgeheugen levert voor consumenten. De geheugenfabrikant doet dat om zijn grote klanten in de AI-sector beter te kunnen bedienen.  De laatste leveringen van Crucial-producten vinden eind februari 2026 plaats. Micron gaat daarnaast samenwerken met partners en klanten op het gebied van garantie en ondersteuning. Het Amerikaanse bedrijf schrijft op zijn website dat na een... [meer]


  • Helldivers 2: Arrowhead test PC-fix waardoor spel 131 GB minder opslag inneemt

    Goed nieuws voor Helldivers 2-spelers die weinig vrije opslag hebben. Ontwikkelaar Arrowhead Studios is erin geslaagd om de bestandsgrootte van de pc-versie van de co-op third-person shooter aanzienlijk kleiner te maken. In afwachting van de brede uitrol kunnen spelers alvast aan de slag met een optionele testversie. De pc-versie van Helldivers 2 neemt momenteel 154 GB aan opslag in. Een aanzienlijk verschil met de consoles, waar grofweg 35 à... [meer]


  • Samsung zet in op gerecyclede materialen met Portable SSD T7 Resurrected

    Samsung heeft de Portable SSD T7 Resurrected uitgebracht. De Resurrected -variant van de biedt dezelfde prestaties als de bestaande T7-serie draagbare ssd's, maar moet uitblinken op het gebied van milieuvriendelijke materiaalkeuze. De T7 Resurrected is nu beschikbaar. De T7 Resurrected levert maximale sequentiële leessnelheden tot 1.050 MB/s en schrijfsnelheden tot 1.000 MB/s op via de USB 3.2 Gen2-standaard. Samsung voorziet capaciteiten van... [meer]


  • Samsung onderzoekt nieuwe NAND-flash geheugen die tot wel 25x zuiniger moet zijn

    Deze flinke energiebesparing moet mogelijk gemaakt worden door een nieuw type transistor, genaamd Ferroelectric Field-Effect Transistors, ofwel FeFETs. Naast het sterk verminderde stroomverbruik moet het ook mogelijk zijn om 5 bits in een cell te verwerken met deze transistors, waardoor de dichtheid vergelijkbaar of zelfs beter is dan met huidige NAND-flash technologieën. Het onderzoek waarin deze nieuwe technologie wordt beschreven is enkele... [meer]


  • Compacte kabelloze externe SSD met USB-C en -A met capaciteit tot 2 TB bij Kingston

    Kingston heeft zijn gamma draagbare flashproducten uitgebreid met de Dual Portable SSD. Het gaat om de eerste kabelloze ssd van het merk, die bovendien een zeer compacte vormfactor heeft. Het Dual-gedeelte verwijst naar de usb type-a-stekker enerzijds en type-c-connector die aan de andere kant zit.{nozuna nzimagefromgallery}22971553-c3f8-11f0-8b63-000c2932240f 1{/nozuna nzimagefromgallery} De draagbare ssd heeft een bescheiden formaat van... [meer]


  • SSD's worden duurder: Phison-CEO verwacht jarenlang NAND-tekort

    De geëxplodeerde vraag naar AI-rekenkracht heeft een aanzienlijke impact op nandflash, het type geheugen dat wordt gebruikt voor ssd's. Zo stelde Khein-Seng Pua, ceo van ssd-controllerfabrikant Phison, gedurende de afgelopen maanden een verdubbeling in prijzen vast. Hij vreest dat het nog jaren gaat duren vooraleer de situatie zal verbeteren. Waar een terabit aan tlc-nand afgelopen juli nog 4,8 Amerikaanse dollar kostte, merkt Pua op dat... [meer]


  • QNAP toont TL-R6020Sep-RP: 60-bay JBOD-uitbreiding voor petabyte-opslag

    QNAP Systems heeft de TL-R6020Sep-RP uitgebracht, een 4U JBOD-uitbreidingsbehuizing met ruimte voor 60 SAS/SATA-schijven. Het systeem is bedoeld voor toepassingen zoals archivering van multimedia, big data, videobewaking en andere vormen van grootschalige opslag.{nozuna nzgallery}8c65dbde-bb4a-11f0-8b63-000c2932240f{/nozuna nzgallery} De TL-R6020Sep-RP beschikt over vier Mini-SAS HD-poorten (SFF-8644) met SAS 12 Gb/s-bandbreedte en Broadcom... [meer]


  • Corsair MP700 Pro XT Gen 5-SSD bereikt snelheden van 14.900 MB/s

    Corsair heeft met de MP700 Pro XT zijn nieuwste vlaggenschip pcie 5.0-ssd aangekondigd. Deze m.2-ssd moet snelheden van wel 14.900 MB/s kunnen bereiken. De fabrikant onthult ook de compacte maar langzamere MP700 Micro. De MP700 Pro XT gebruikt een pcie 5.0 x4-interface via een m.2 2280-connector en komt in capaciteiten van 1, 2 en 4 TB. Het 4TB-model bereikt sequentiële lees- en schrijfsnelheden van respectievelijk 14.900 en 14.400 MB/s. De... [meer]


  • Corsair brengt externe SSD met MagSafe en sneller rugged model uit

    Corsair heeft zijn gamma draagbare ssd's aangevuld met de EX300U en EX400U Survivor. Eerstgenoemde onderscheidt zich door zijn MagSafe-compatibiliteit, terwijl de Survivor een robuuste variant is met hogere overdrachtssnelheden. Beide zijn per direct beschikbaar. De EX300U meet 64,3 x 64 x 12 millimeter en moet eenvoudig in de broekzak passen. De MagSafe-compatibele magnetische ring maakt het mogelijk om de ssd vast te maken aan iPhones of... [meer]


  • Longsys maakt SSD's goedkoper door componenten op één package te plaatsen

    De Chinese geheugenfabrikant Longsys heeft de ontwikkeling van zijn micro-ssd met geïntegreerde packaging afgerond. Met dit ontwerp worden alle componenten, waaronder de nand-geheugenchips, controller en stroomvoorziening, in een enkele package geïntegreerd. Dat brengt allerlei voordelen met zich mee. Door het gebruik van een wafer-level system-in-package (SiP) heeft de zogenaamde mSSD geen soldeerwerk nodig. Bij traditionele PCBA-ssd's zijn... [meer]


  • Ugreen NASync DH2300: compacte netwerkopslag voor thuisgebruik

    UGREEN breidt zijn NAS-portfolio uit met een kleinere versie van de DH-serie, primair ontworpen voor gebruikers die willen overstappen van traditionele clouddiensten naar privé, lokale opslag. Het instapmodel is de NASync DH2300. Met twee SATA-schijfposities en een totale capaciteit van maximaal 60 TB – 30 TB per schijf – biedt het apparaat voldoende ruimte voor uitgebreide verzamelingen 4K-video's, foto's met hoge resolutie of grote... [meer]


  • Synology versoepelt beleid rond opslag van derden in NAS-apparaten

    Synology schopt al enige tijd gebruikers tegen de schenen door het gebruik van eigen – aanzienlijk duurdere - hdd's en ssd's te verplichten in zijn nas-apparaten. De fabrikant lijkt nu enigszins terug te komen op dit beleid met de nieuwste versie van de DiskStation Manager-software. Zo schrijft Synology op zijn website dat de nas-apparaten uit de DiskStation Plus-serie met DSM 7.3 meer flexibiliteit bieden op het gebied van harde schrijven en... [meer]


Terug naar boven